Het verhaal van de Rotstekeningen deel 1
Deel 1
Hoe oud zijn de prehistorische rotstekeningen?
Zijn de oudste exemplaren al gemaakt door de Neanderthalers en voor de komst van de Homo Sapiens? En hebben wij de vaardigheid verder ontwikkeld?
En wat was de reden voor het aanbrengen van de tekeningen? Eerst voorzichtig een paar handafdrukken, daarna vormen en ingewikkelde patronen tot later de bekende uitgebreide en prachtige afbeeldingen van groepen dieren over hele wanden? Was er naast een kunstzinnig of ritueel motief ook sprake van een vorm van communicatie over verschillende generaties heen?
We volgen het spoor in de tijd via de grot van Gorham op Gibraltar naar de drie Spaanse grotten van La Pasiega (Cantabrië), Maltravieso (Extremadura) en Cueva Ardales (Andalusië) en verder door naar La Roche-Cotard en natuurlijk Lascaux in Frankrijk.
- 1 sessie van 2 uur
Toon details
- 1: donderdag 13 nov 2025 - 14:30 – Brinkhuis Laren
- € 20,00
- Lezing
- Harald Weidmann
- Brinkhuis Laren
Toon adres-info
- Brinkhuis Laren
Brink 29
1251 KT LAREN
Nederland